raje bi poletnega napisal:Zoprni ste napisal:raje bi poletnega napisal:Imela bi poletnega. Včasih, ko so bile službe od šestih do dveh, ni bilo potrebe po menjavi na poletni čas, zdaj pa sem vesela, da imam vsaj pol leta nekaj od dneva. Pravi je pa seveda zimski čas.
Tok ste tečni s tem službe od 6 do 2, res. Tako so delali v tovarnah, kjer pa si vsak drug teden delal popoldne. Pa trgovine so delale turnuse, banke, gostilne, kafiči, medicinke, čistilke itak samo popoldne. Vse kar je hodilo domov ob 2 ali 3, so bili fikusi iz JU, učiteljice in vzgojiteljice. Enako je danes. Tako da je čas da nehate srati o stvareh, o katerih pojma nimate.
Slovar tujk:
JU je javna uprava in ni mišljen celotni JS - javni sektor.
Še odgovor: raje imam zimski čas.
Ti nimaš pojma! Velika razlika je prej in sedaj, jaz to vem, ker sem živela že takrat. Seveda so imeli v nekaterih tovarnah turnuse, a za tiste v razvoju je bil delovnik od 6-14h, potem so pa tudi zanje spremenili od 8h dalje - cel dan. V trgovina so delali le med tednom izmenično, pa ob sobotah do 13h, potem so imeli pa frej. V bankah so imeli turnuse, to je res. A bilo je bolje, kot zdaj, ko ena oseba dela od 8h ali 9h, pa do petih, vmes ima pa pavzo kako uro. Se pravi, da je v službi cel dan, včasih je bila pa samo pol dneva. Medicinskih sester je bilo včasih več in so si porazdelile delovnik. Zdaj so preobremenjene, nekatere morajo vzeti prost dan ne zato, da bi si oddahnile in spremenile okolje, ampak samo zato, da se spočijejo od službe. Vzgojiteljice so včasih res končale zgodaj, zdaj pa so vrtci odprti dlje, nekateri tudi ob sobotah in končujejo kasneje. Skratka, včasih je bil ljudem bolj prijazen delovni čas, imeli so več prostega časa in tudi v zimskem času so hodili domov podnevi. Zato je zdaj zelo dobrodošlo, da marca prehajamo na poletni čas.
Za konec pa še nasvet zate. Tudi če ti popustijo živci, se poskušaj zadržati in se izražaj kulturno.
Statistika: Objavljeno Napisal Gost — 29 Okt 2016 18:56